ogrodzenia plastikowe Top 5 powodów, dla których warto zainstalować ogrodzenie z tworzywa sztucznego na swoim podwórku

Ogrodzenia plastikowe mają wiele zalet, od łatwego montażu po długotrwałą wytrzymałość. Są również bardziej bezobsługowe niż ogrodzenia drewniane. A ponieważ tworzywo sztuczne nie jest odporne na szkodniki, nie odbarwia się, nie pęka ani nie kredowieje. W rzeczywistości będą służyć dłużej, niż większość ludzi mieszka w swoich domach. Możesz mieć pewność, że już nigdy nie będziesz musiał martwić się o gnicie lub kredowanie swojego ogrodzenia. Oto kilka najlepszych powodów, dla których warto zainstalować ogrodzenie plastikowe na swoim podwórku.

Ogrodzenia winylowe są łatwe w montażu

Chociaż ogrodzenia winylowe są łatwe w montażu, wymagają niewielkiej konserwacji. Należy je sprawdzać dwa razy do roku pod kątem oznak uszkodzeń lub konserwacji. Należy upewnić się, że otaczający krajobraz jest zadbany. Przycinanie przerośniętych roślin może uszkodzić ogrodzenie winylowe, dlatego należy robić to ostrożnie. Nie zaleca się używania nożyc ogrodniczych ani innych ostrych przedmiotów do przycinania roślinności wokół ogrodzenia winylowego. Spowoduje to również osłabienie ogrodzenia.

Do zainstalowania ogrodzenia z winylu potrzebne będą pewne narzędzia. Po pierwsze, należy kupić winylowe panele ogrodzeniowe oraz niezbędne słupki i stabilizasztachety. Potrzebny będzie także żwir lub piasek, który posłuży jako podłoże. Po zgromadzeniu niezbędnych materiałów można przystąpić do budowy ogrodzenia. Należy pamiętać o zamontowaniu bramy, która będzie wystarczająco duża, aby umożliwić przejście wszystkim osobom, które tego potrzebują. Do wykonania otworów można także użyć świdra elektrycznego. Po włożeniu słupków do ziemi należy sprawdzić, czy są wypoziomowane.

Podczas instalacji ogrodzenia winylowego należy pamiętać, że osiowanie ma kluczowe znaczenie. Jeśli nie uda się wyrównać słupków, może się to skończyć koniecznością ich wykopania. Dobrym sposobem na uniknięcie tego problemu jest zmierzenie i oznaczenie słupków linijką. Linia ta będzie służyć jako wskazówka podczas montażu każdego elementu. Linia ta pomoże także w rozstawieniu paneli podczas ich montażu. Choć ręczne wypoziomowanie słupka ogrodzeniowego może być trudne, ta technika zapewni równą instalację ogrodzenia.

Podczas instalowania ogrodzenia z winylu należy dokładnie przestrzegać instrukcji i sprawdzić, czy w zestawie znajdują się wszystkie elementy. Nieprzestrzeganie instrukcji lub instrukcji zestawu może spowodować niestabilność ogrodzenia. Jeśli jesteś majsterkowiczem, możesz zaoszczędzić pieniądze na instalacji i mieć pewność, że zostanie ona wykonana prawidłowo. Jednak proces instalacji może być trudny, dlatego ważne jest, aby dokładnie zaplanować projekt i przestrzegać wszystkich instrukcji.

Są trwalsze niż ogrodzenia drewniane

Chociaż ogrodzenia drewniane to klasyczny wybór, nie są one najtrwalszym materiałem ogrodzeniowym. Co kilka lat trzeba je odnawiać lub bejcować, a z czasem mogą gnić i wypaczać się. Drewno jest także podatne na działanie termitów i innych szkodników, więc może być konieczne jego odnawianie co kilka lat. Twarde drewno tropikalne i sekwoja są naturalnie odporne na szkodniki, ale są droższe. Ogrodzenia drewniane wykonane z najlepszych gatunków, takich jak cedr i sekwoja, będą prawdopodobnie trwalsze.

Największą różnicą między ogrodzeniem z drewna a ogrodzeniem z tworzywa sztucznego jest materiał, z którego wykonane są panele. Choć drewno jest naturalnie trwałe, może gnić i ulegać uszkodzeniom pod wpływem owadów i wilgoci. Ogrodzenia drewniane są również bardziej podatne na uszkodzenia przez owady i gnicie. Ogrodzenia plastikowe nie mają tego problemu, a w razie uszkodzenia łatwiej je naprawić. Oto kilka podstawowych czynności naprawczych dotyczących ogrodzeń drewnianych. Aby ogrodzenie służyło dłużej, należy rozważyć koszty jego konserwacji.

Drewniane ogrodzenie jest droższe w utrzymaniu, a na naprawy trzeba będzie przeznaczyć znaczną sumę pieniędzy. Oprócz wymiany poszczególnych paneli, trzeba będzie również wydać pieniądze na coroczną konserwację i wykończenie. Ogrodzenia winylowe nie wymagają żadnej konserwacji, ale prawdziwe drewno wymaga mycia mechanicznego, aby zachować jego wygląd. Jeśli martwi Cię cena utrzymania drewnianego ogrodzenia, rozważ ogrodzenie winylowe.

Kolejną zaletą ogrodzenia z tworzywa sztucznego jest to, że wymaga ono minimalnej konserwacji. Ogrodzenia winylowe nie wymagają corocznego malowania ani bejcowania, nie wypaczają się, nie łuszczą i nie niszczeją. Ogrodzenia drewniane mogą wymagać więcej konserwacji, dlatego po dziesięciu do dwudziestu latach konieczna będzie wymiana desek. Ponadto, ogrodzenia drewniane mogą pękać pod ciężarem zwałów śniegu lub nacisku. Przy odpowiedniej konserwacji, ogrodzenie drewniane może przetrwać nawet dwie dekady dłużej.

Są odporne na szkodniki

Owady nie są w stanie przeniknąć przez tworzywo sztuczne w ogrodzeniach plastikowych. Ogrodzenia te są odporne na gryzienie, drapanie i drążenie przez owady. Oznacza to, że ogrodzenia są wolne od szkodników i nie trzeba ich malować ani uszczelniać, co zapewnia ich długotrwałe piękno. Ogrodzenia odporne na szkodniki są także niedrogie, co czyni je idealnym wyborem dla właścicieli domów, którzy chcą chronić swoją inwestycję, a jednocześnie zabezpieczyć swoją własność.

Niektóre szkodniki mogą zniszczyć drewniane słupki ogrodzeniowe, inne mogą z czasem uszkodzić materiał. Na przykład pszczoły drążące mogą wydrążyć otwory w drewnianych słupkach, powodując ich pęknięcia. Pszczoły nie są szczególnie niebezpieczne, ale otwory zrobione przez te owady mogą prowadzić do wnikania wody i rozwoju grzybów. Aby zapobiec inwazji szkodników, należy używać pszczół wypełniaczy do drewna do zatykania dziur i innych pęknięć.

Innym powszechnym szkodnikiem jest mrówka stolarska. Choć trudno je odróżnić od termitów, mrówki stolarskie zagrzebują się w drewnie, ale nie żywią się nim. Pozostawiają także stosy drobnych trocin na słupkach ogrodzeń. Oprócz mrówek stolarzy, poważnym zagrożeniem dla ogrodzeń w Twoim podwórku mogą być chrząszcze drążące drewno.

Są łatwe w utrzymaniu

Podczas gdy ogrodzenia drewniane i metalowe wymagają więcej zabiegów konserwacyjnych, ogrodzenia plastikowe są niezwykle łatwe w utrzymaniu. Materiały te nie wypaczają się, nie pękają, nie odpryskują, nie łuszczą się ani nie są podatne na działanie owadów. Są również łatwe w czyszczeniu i konserwacji, co sprawia, że stanowią doskonały wybór dla rodzin z dziećmi i zwierzętami domowymi. Nie blakną ani nie łuszczą się, co oznacza, że są idealnym ogrodzeniem dla dzieci i zwierząt domowych. Płoty winylowe są jednak droższe niż drewniane i metalowe, więc jeśli obawiasz się, że będą wymagały konserwacji, lepiej zdecydować się na te drugie.

Większość brudu i zanieczyszczeń można łatwo usunąć za pomocą mydła, wody i octu. Aby usunąć uporczywe plamy, spróbuj pocierać plamę gumką do ścierania ołówka. Można również użyć miękkiej szczotki do szorowania, aby usunąć trudniejsze plamy, ale pamiętaj, aby najpierw przetestować ją przed użyciem na ogrodzeniu. Nie należy jednak stosować tej metody, jeśli mieszka się w rejonie, w którym do czyszczenia używa się środków petrochemicznych.

Czyszczenie ogrodzenia może pochłonąć znaczną ilość czasu. Jeśli nie będziesz regularnie czyścić ogrodzenia, zacznie ono wyglądać na zniszczone i nieatrakcyjne. Regularne czyszczenie ogrodzenia ma zasadnicze znaczenie dla jego bezpieczeństwa i estetyki. Czyszczenie jest najbardziej żmudną częścią konserwacji ogrodzenia, dlatego regularne czyszczenie jest koniecznością. Na szczęście ogrodzenia plastikowe są niezwykle łatwe w utrzymaniu i pozwalają zaoszczędzić mnóstwo czasu.

Ogrodzenia plastikowe przeszły długą drogę od czasu ich powstania. Kiedyś uważane za tanią i kruchą opcję, dziś są najtrwalszym dostępnym materiałem ogrodzeniowym. Dzięki odpornemu na warunki atmosferyczne materiałowi PCV lub wytrzymałemu materiałowi winylowemu ogrodzenia plastikowe stały się obecnie najlepszym materiałem ogrodzeniowym na rynku. Co więcej, okres eksploatacji ogrodzeń plastikowych wynosi 30 lat, czyli około dwa razy więcej niż w przypadku ogrodzeń drewnianych. Najlepsze ogrodzenia plastikowe mogą nawet przetrwać 100 lat!

W przypadku bardziej zaawansowanych projektów ogrodzeniowych można rozważyć instalację ogrodzeń winylowych. Ten rodzaj ogrodzenia jest wykonany z tego samego materiału co siding winylowy, ale dodatkowo jest pokryty powłoką z dwutlenku tytanu, która chroni przed blaknięciem i żółknięciem. Jest pięć razy mocniejszy niż drewno i bardziej elastyczny. Można go dostosować do niemal każdego stylu, jaki sobie wymarzysz. Jeśli nie masz pewności, czy wybór jest odpowiedni dla Twojego domu, rozważ zakup ogrodzenia winylowego. Będziesz zadowolony ze swojego nowego ogrodzenia!